Nis 30

GİRNE BÖLGESİ’NDE BULUNAN HEMŞERİLERİMİZE VE TÜM HALKIMIZA DUYRULUR!!!

GİRNE BÖLGESİ’NDE BULUNAN HEMŞERİLERİMİZE VE TÜM HALKIMIZA             DUYRULUR!!!

          16 MAYIS 2015 TARİHİNDEN İTİBAREN 6-12 YAŞ MİNİKLER VE 12-30 YAŞ BÜYÜKLER HORON EKİBİ ÇALIŞMALARI BAŞLAYACAKTIR. HORON ÇALIŞMALARI 3 AY SÜRECEKTİR. HORON ÇALIŞMALARINA KATILMAK İSTEYENLERİN GİRNE BÖLGESİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZDEN NERİMAN ÇAKIR, FUAT TEK VE AHMET ARSLAN’A İSİMLERİNİ YAZDIRMALARI ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

TEL NO: 0533 876 07 74 (NERİMAN ÇAKIR)

               0533 865 75 86 (FUAT TEK)

               0542 853 17 45 (AHMET ARSLAN)

NOT: HORON ÇALIŞMA YERİ KATILACAK KİŞİ SAYISINA GÖRE BELİRLENİP, ÇALIŞMALARA KATILACAK OLAN ARKADAŞLARA BİLDİRİLECEKTİR.

Nis 27

KKTC KARADENİZ KÜLTÜR DERNEĞİ 12. OLAĞAN GENEL KURULTAY ÇAĞRISI

GENEL KURUL DUYRU AFİŞ

Nis 14

KUTLU DOĞUM HAFTASI KUTLAMA MESAJI

kutlu doğum haftası 2014 ile ilgili görsel sonucu14 Nisan 2015 

Kutlu Doğum Haftası Kutlama Mesajı 

       Âlemlere rahmet olarak gönderilen son peygamber Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) Efendimiz’in doğumunun kutlandığı Kutlu Doğum haftasında bulunmaktayız.

       Peygamber Efendimiz’in dünyaya gelişi bizlere 107. Ayet’te ‘’Enbiya’’ suresi ile “Ey Habibim biz, seni âlemlere rahmet olarak gönderdik” ibaresi ile müjdelenmiştir. İnsanlığı, içinde bulunduğu karanlık dünyadan kurtarmak; onlara kılavuzluk yaparak yollarını aydınlatmak üzere seçilmiş ve vazifelendirilmiş olan sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (S.A.V.) dünyaya teşriflerinin 1444. yıldönümü olan Kutlu Doğum Haftası’nın tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

                                                                    

                                                                  Turan BÜYÜKYILMAZ                                                                                               KKTC Karadeniz Kültür Derneği                                                                                                      Genel Başkan

 

Şub 09

Dernek Başkanımızın Konuşması

1240042_816277421719833_1816777916_nDeğerli hemşerilerim,

           08 Ocak 1992 tarihinde tescilini alan KKTC Karadeniz Kültür Derneği, kurulduğu tarihten itibaren kendi kültürünü yaşayıp yaşatmak ve adada doğup büyüyen yeni nesillere kültürünü aktarabilmek için vermiş olduğu onurlu mücadelesi sonucunda, bugünkü KKTC Karadeniz Kültür Derneği ortaya çıkmıştır.

          Bu girişin kalanını oku »

Oca 23

GENEL KURULTAY

Değerli KKTC Karadeniz Kültür Derneği üyeleri,
Derneğimizin 12. Olağan Genel Kurulu 31 Mayıs 2015, Pazar günü gerçekleştirilecektir. Kurultay’da yeni Yönetim Kurulu Üyeleri ve Başkanlık seçimi gerçekleştirilecektir. Genel kurulda oy kullanacak olan kişiler 1 Aralık 2014, Pazartesi günü saat 24:00’e kadar dernek üyeliklerini yapmaları gerekmektedir. 1 Aralık 2014 sonrasında da kişiler üyeliklerini yapabilirler. Fakat bu kişiler 12. Olağan Genel Kurulda oy kullanamayacaklardır. Kurultayda oy kullanacak kişiler listesi 3 Aralık 2014, Çarşamba günü yayınlanacaktır (Taslak). Bu listeye yapılan itirazlar değerlendirilecek ve Gazimağusa Kaymakamlığından onaylı kesin liste 4 Aralık 2014 Perşembe günü yayınlanacaktır (İnternet, Merkez bina duyuru panosu ve Şube panolarından)

May 15

Miraç Kandili Kutlama Mesajı

 15 Mayıs 2015 

MİRAÇ GECESİ KUTLAMA MESAJI

            Peygamber efendimiz Hz. Muhammet’in (S.A.V) Cenab-ı Hakkın huzuruna kabulü anlamına gelen Miraç gecesini bir kez daha idrak edecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Miraç kandilinin tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyor, manevi değeri yüksek bu gecenin birlik ve beraberliğin oluşmasına vesile olmasını umut ediyorum. Tüm Müslüman âleminin Miraç Kandili mübarek olsun.        

                                                                          Turan BÜYÜKYILMAZ                                                                                       KKTC KARADENİZ KÜLTÜR DERNEĞİ                                                                                            GENEL BAŞKAN

 

 

Nis 21

Ordu’ya 1 milyon turist

Orduya 1 milyon turistOrdu-Giresun Uluslararası Havalimanı’nın açılışı gün sayıyor. Havalimanı’nın Mayıs 2015’te tarifeli seferlere açılması planlanıyor. Yapımı 3.5 yıldır devam eden Ordu- Giresun Uluslararası Havalimanı’nın yaklaşık 350 milyon dolara mal olduğunu hatırlatan Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, başta Arap ülkeleri olmak üzere gelecek 2 yılda 1 milyon turisthedeflediklerini söyledi. Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) üyeleriyle bir araya gelen Balkanlıoğlu, “2014 yılı itibariyle ‘ya 380 bin turist geldi. Havalimanı’nın açılmasıyla, bu rakam 1 milyona çıkacak” dedi.

Nis 21

Rize’den saldırı açıklaması

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Rize Şube Başkanı Bilal Karafazlı, Fenerbahçe’yi taşıyan otobüse ve akabinde Çaykur Rizespor U21 takımını taşıyan otobüse yapılan saldırının, sporla alakası olmayan, iki kardeş şehri birbirine düşürmek isteyen güçlerin oyunu olduğunu belirtti.

Karafazlı, yaptığı yazılı açıklamada, İstanbul Başakşehir müsabakasından dönen Çaykur Rizespor U21 takımını taşıyan takım otobüsüne, Trabzon’un Araklı ilçesinde atılan taşın kafilenin can güvenliğini tehlikeye düşürdüğünü ifade etti.

Fenerbahçe’nin ardından Çaykur Rizespor U21 takımını taşıyan otobüse yapılan saldırının, kesinlikle sporla alakası olmayan, iki kardeş şehri birbirine düşürmek isteyen güçlerin oyunu olduğunu kaydeden Karafazlı, “Aynı havayı teneffüs eden Trabzon- Rize arasında büyük dostluklar ve akrabalıklar vardır. Bu olayların sporla alakası olmadığını ve Trabzon-Rize dostluğunu bu tip provokatif eylemlerin bozamayacağını çok iyi bilmeliler. Başta teknik ekip, sporcularımız ve araçşoförümüze ‘geçmiş olsun’ dileklerimizi iletiyoruz” ifadesini kullandı.

Çaykur Rizespor 21 Yaş Altı Futbol Takımı’nı taşıyan otobüse, dün akşam Trabzon’un Araklı ilçesinde taşlı saldırı düzenlenmişti.

Nis 21

Samsun Tso Meclis Üyeleri Eğitim Seminerine Katıldı

Samsun Tso Meclis Üyeleri Eğitim Seminerine Katıldı

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) Meclis üyeleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından düzenlenen eğitim seminerine katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından oda ve borsa meclis üyelerine yönelik düzenlediği eğitim seminerlerinin 21.si Ankara’da gerçekleştirildi. Üç gün süren eğitim seminerine Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki Murzioğlu, Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Akyüz, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Yiğit Tören, Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Beytekin, Samsun TSO Meclis Başkan Yardımcısı Aydın Özvatan, Meclis Katip Üyesi Hüseyin Kurt, meclis üyeleri ve Oda Genel Sekreteri Süleyman Karabük ile birlikte toplam 26 kişi katıldı.

TOBB VE İŞTİRAKLERİ ANLATILDI

TOBB sosyal tesislerinde seminerin açılış konuşmasını yapan TOBB Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz, Türkiye genelindeki oda ve borsaların meclis üyeleri için başlattıkları bilgilendirme seminerlerinin herkes için önemli kazanımlar sağlayacağını dile getirdi. Meclis üyelerinin il ve ilçelerinde kanaat önderi konumunda olduğunu ifade eden Saraçöz, yapılan bilgilendirme seminerleri ile TOBB’un, oda ve borsaların faaliyetleri hakkında detaylı bilgilendirmelerin yapıldığını aynı zamanda girişimcilerin faydalanabileceği imkanlar konusunda doyurucu bilgiler verildiğini anlattı. Ardından ise, uzmanlar tarafından TOBB ve iştiraklerinin yapısı hakkında bilgi verildi. Öte yandan, “Ticari Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk” ve “Döviz Kurları, Faiz ve Borsa” konularında sunumlar gerçekleştirildi

UZMANLAR BİLGİLENDİRDİ

Eğitim seminerinin ikinci günü ise, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde yapıldı. Seminerde, Doç. Dr. Birgül Demirtaş, “Türk Dış Politikasının Bugünü ve Geleceği”, Dr. Cengiz Tavukçuoğlu, “Protokol kuralları”, Doç. Dr. Atılım Murat, “Finansal Yönetim, Doç. Dr. Ünsal Sığrı, “İşletme ve Yönetim Fonksiyonları, Samet Çelik, “E-Ticaret ve Sosyal Medya, Özlem Yurdanur Özgenç, “Etkili Yönetim Becerileri konularında sunum yaptı. Eğitim son gününde ise, Şefik Ergönül, eğitime katılan meclis üyelerine, “İhracatta 5N1K” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Üç gün süren seminer, Ahmet Şerif İzgören’in, “Sizin dükkan torunlara kalır mı?” sunumuyla sona erdi.

EN FAZLA KATILIMI SAMSUN GERÇEKLEŞTİRDİ

Seminere katılan Samsun TSO meclis üyeleri, etkinliğin çok faydalı ve verimli geçtiği görüşünde birleşti. Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Salih Zeki Murzioğlu ise, katılımlarından dolayı meclis üyelerine teşekkür ederek, “Öncelikle, eğitim seminerine Türkiye’den sayı olarak en çok katılım sağlayan Samsun TSO Meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Meclis üyelerimizin de oldukça yoğun geçen seminerden memnun kalmış olmaları bizleri ayrıca mutlu etti. Meclis üyelerimiz seminerin ilk gününde çatı kuruluşumuz olan TOBB ve iştirak şirketlerinin yapısı ve faaliyetlerine ilişkin bilgilendirildi. İkinci ve üçüncü gün ise, seminere katılanlar özellikle iş hayatlarında her zaman karşılarına çıkabilecek konularda uzmanlarımız tarafından bilgilendirildi. Artık farkındalık ve bilgi çağındayız. Farkındalık oluşturan ve bilen rakiplerinin her zaman bir adım önünde oluyor. Seminerlerde alanlarında uzman olan hocalarımız, girişimcilerin her zaman faydalanabileceği imkanlar konusunda doyurucu bilgilerle bizleri aydınlattı. Böylesi bir projeye imza atan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Nis 21

Vali Yasemin Özata Çetinkaya Sinop basınıyla buluştu

Vali Yasemin Özata Çetinkaya Sinop basınıyla buluştuSinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya, Sinop’ta yayın yapan yerel gazeteler ile radyolar ve diğer basın kuruluşlarının imtiyaz sahipleri, yazı işleri müdürleri ve ajans muhabirleriyle kahvaltıda bir araya geldi. 

İl Özel İdaresi Lokalinde gerçekleştirilen programa Vali Yardıncısı Mehmet Yüzer, Valilik Basın Halkla İlişkiler Müdürü Hakan Şimşek, Sinop Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hikmet Kurada, 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel,Vitrinhaber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fatima Özşahin, Yazı İşleri Müdürü Serhat Özşahin, yerel basın kuruluşlarının imtiyaz sahipleri, yazı işleri müdürleri ve ajans muhabirleri katıldı. Verdiği davete katılan tüm basın mensuplarına teşekkür eden Vali Özata Çetinkaya, ilerleyen süreçte internet medya temsilcileriyle de bir araya gelmeyi arzu ettiğini kaydetti.

Basına önem verdiğini dile getiren Vali Özata Çetinkaya; “Sinop’ta göreve başlayalı yaklaşık bir ayı geçti. Mesai içerisinde ya da dışında sürekli programlarda hep bir aradayız. Yaptığımız çalışmaları ulusal düzeyde çok büyük emeğiniz geçmektedir. Bundan sonraki süreçte de hep birlikte olacağız. Sinop coğrafi güzellikler anlamında çok güzel bir yer. Çok eski tarihlere dayanan bir kültür zenginliği mevcut” dedi.

Nis 21

Erdoğdu Anadolu Lisesi’nden Trabzon’a ikinci dünya kupası

Erdoğdu Anadolu Lisesi'nden Trabzon'a ikinci dünya kupasıTürk futboluna kazandırdığı isimlerle dikkat çeken Trabzon, futbolda büyük bir başarıya daha imza attı.

Bu girişin kalanını oku »

Nis 21

Tokat Müftülüğü’nden “Kur’an-ı Kerim tasarımlı pasta” açıklaması

Tokat’ın Zile ilçesinde 2 yıl önce “Kur’an-ı Kerim tasarımlı pasta” yaptırıldığı iddialarına ilişkin il müftülüğünce inceleme başlatıldığı bildirildi.

Tokat Müftülüğünden yapılan yazılı açıklamada, Zile Müftülüğünün Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde Kur’an-ı Kerim temalı pasta kesilmesinin haberlere konu olduğu anımsatılarak, bahse konu haberin 2013 yılı Kutlu Doğum Haftası kutlamalarıyla ilgili olduğu kaydedildi.

Söz konusu pastanın, Zile Müftülüğünün organizesi olmadığına işaret edilen açıklamada, “Pasta, Zile Din Görevlileri Derneği ve Kur’an Kursu öğrencileri tarafından hazırlatılmıştır. Kur’an sayfası ise müftülüğün bilgisi dışında konulmuştur” ifadesini yer verildi.

Bu tür davranışların Kutlu Doğum’un ve Kur’an-ı Kerim’in ruhuna uygun olmadığı vurgulanan açıklamada, “Başkanlığımız her yıl Kutlu Doğum Haftası öncesi bu haftanın ruhuna uymayan etkinliklerden kaçınılmasıyla ilgili genelge yayınlamaktadır. Basına yansıyan konuyla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Müftülüğümüz tarafından inceleme başlatılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Nis 21

ZONÇEB NİSAN AYI TOPLANTISI YAPILDI

Zonguldak Valiliği Özel İdare ve Belediyeler Çevre Altyapı Temel Hizmetler Birliği Başkanlığı (ZONÇEB) toplantısı Muharrem Akdemir Başkanlığında Özel İdare Meclis toplantı salonunda yapıldı.
Zonguldak Valiliği Özel İdare ve Belediyeler Çevre Altyapı Temel Hizmetler Birliği Başkanlığı (ZONÇEB) toplantısına, Zonguldak İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Demirtaş ve Belediye Başkanları katıldı. 10 maddeden oluşan Olağan toplantı gündemi saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Gündemin 3. Maddesi olan Birlik Tüzüğünde yer almayan Bütçe Kesin hesabının düzenlenmesi ve görüşülmesi maddesinin birlik tüzüğüne eklenmesinin görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin 4. Maddesi Birliğin 2014 yılı Gelir ve gider kesin hesabının görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi. Toplantıda gündemin 4,5,6,7 ve 8. Maddeleri görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Toplam 11 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...10...Son »