Haz 05

5 Haziran Dünya Çevre Günü

05 Haziran 2015 

Dünya Çevre Günü Kutlama Mesajı

         Çevre, tüm canlılar için yaşamsal öneme bir sahiptir. Küresel ısınmaya bağlı iklim değişiklikleri, hızlı nüfus artışı, sanayi atıkları ve doğada çözülmesi zor olan atıklar çevre kirlenmesine sebep olan en önemli etkenlerdir. Canlıların olmazsa olması doğal kaynakların böyle kirlenmesine ve hoyratça kullanılıp dünyamızın çölleşmesine göz yummamalıyız. Geleceğimiz gençlerimize daha güzel bir dünya bırakabilmek için onları da bilinçlendirmeliyiz. Farkındalık olabilmesi için bu özel günlerin insanlığa benimsetilmesi gerekmektedir. Bu duygu ve düşünceyle 5 Haziran Dünya Çevre Gününün daha temiz bir dünyaya vesile olması dileğiyle kutlu olsun.

                                                                             Baki AYGÜN                                                                                                                       KKTC Karadeniz Kültür Derneği                                                                                                                     Genel Başkan

 

Haz 01

KKTC KARADENİZ KÜLTÜR DERNEĞİ 12. GENEL KURULTAYI SEÇİM SONUCU

01 Haziran 2015

 

KKTC Karadeniz Kültür Derneği 12. Olağan Kurultayı

31 Mayıs 2015, Pazar günü saat 10:30’da KKTC Karadeniz Kültür Derneği 12. Olağan genel kurulu gerçekleştirilmiş ve aşağıda ismi belirtilen başkan ve yönetim kurulunun seçimi yapılarak ilgili kişilerin Başkanlık ve Yönetim Kurulu üyelikleri onaylanmıştır.

Başkan:    Baki AYGÜN

Yönetim Kurulu ve bölgeleri:

SIRA NO ADI SOYADI ADRES
1 Ahmet YILDIZ SİPAHİ/İSKELE
2 Kevser SAĞLAM BOĞAZİÇİ/İSKELE
3 Ahmet DELİBAŞ İSKELE MERKEZ
4 Hüseyin ÖZDEMİR İSKELE MERKEZ
5 Mesut GENÇ KAPLICA/İSKELE
6 Necmi KARAKILIÇ PAMUKLU/İSKELE
7 Cemil KARZAOĞLU TEPEBAŞIGİRNE
8 Ahmet ARSLAN GİRNE
9 Neriman ÇAKIR SARAZAMKÖY/GİRNE
10 Ramazan KARAL GİRNE
11 Muhammet AYGÜN BAHÇELİ/GİRNE
12 İsa ALTINIŞIK MARAŞ/GAZİMAĞUSA
13 Hüseyin hakkı ÇEBİ TUZLA/GAZİMAĞUSA
14 Naci DÜZENLİ Y.BOĞAZİÇİ/GAZİMAĞUSA
15 Ayhan DEMİR Y.BOĞAZİÇİ/GAZİMAĞUSA
16 Ahmet KALKAN DEĞİRMENLİK/LEFKOŞA
17 Hami KALDIRIM DEĞİRMENLİK/LEFKOŞA
18 Serdar AKYÜZ GÜZELYURT

 

 

Nis 30

GİRNE BÖLGESİ’NDE BULUNAN HEMŞERİLERİMİZE VE TÜM HALKIMIZA DUYRULUR!!!

GİRNE BÖLGESİ’NDE BULUNAN HEMŞERİLERİMİZE VE TÜM HALKIMIZA             DUYRULUR!!!

          16 MAYIS 2015 TARİHİNDEN İTİBAREN 6-12 YAŞ MİNİKLER VE 12-30 YAŞ BÜYÜKLER HORON EKİBİ ÇALIŞMALARI BAŞLAYACAKTIR. HORON ÇALIŞMALARI 3 AY SÜRECEKTİR. HORON ÇALIŞMALARINA KATILMAK İSTEYENLERİN GİRNE BÖLGESİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZDEN NERİMAN ÇAKIR, FUAT TEK VE AHMET ARSLAN’A İSİMLERİNİ YAZDIRMALARI ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

TEL NO: 0533 876 07 74 (NERİMAN ÇAKIR)

               0533 865 75 86 (FUAT TEK)

               0542 853 17 45 (AHMET ARSLAN)

NOT: HORON ÇALIŞMA YERİ KATILACAK KİŞİ SAYISINA GÖRE BELİRLENİP, ÇALIŞMALARA KATILACAK OLAN ARKADAŞLARA BİLDİRİLECEKTİR.

Nis 27

KKTC KARADENİZ KÜLTÜR DERNEĞİ 12. OLAĞAN GENEL KURULTAY ÇAĞRISI

GENEL KURUL DUYRU AFİŞ

Nis 14

KUTLU DOĞUM HAFTASI KUTLAMA MESAJI

kutlu doğum haftası 2014 ile ilgili görsel sonucu14 Nisan 2015 

Kutlu Doğum Haftası Kutlama Mesajı 

       Âlemlere rahmet olarak gönderilen son peygamber Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) Efendimiz’in doğumunun kutlandığı Kutlu Doğum haftasında bulunmaktayız.

       Peygamber Efendimiz’in dünyaya gelişi bizlere 107. Ayet’te ‘’Enbiya’’ suresi ile “Ey Habibim biz, seni âlemlere rahmet olarak gönderdik” ibaresi ile müjdelenmiştir. İnsanlığı, içinde bulunduğu karanlık dünyadan kurtarmak; onlara kılavuzluk yaparak yollarını aydınlatmak üzere seçilmiş ve vazifelendirilmiş olan sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (S.A.V.) dünyaya teşriflerinin 1444. yıldönümü olan Kutlu Doğum Haftası’nın tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

                                                                    

                                                                  Turan BÜYÜKYILMAZ                                                                                               KKTC Karadeniz Kültür Derneği                                                                                                      Genel Başkan

 

Oca 23

GENEL KURULTAY

Değerli KKTC Karadeniz Kültür Derneği üyeleri,
Derneğimizin 12. Olağan Genel Kurulu 31 Mayıs 2015, Pazar günü gerçekleştirilecektir. Kurultay’da yeni Yönetim Kurulu Üyeleri ve Başkanlık seçimi gerçekleştirilecektir. Genel kurulda oy kullanacak olan kişiler 1 Aralık 2014, Pazartesi günü saat 24:00’e kadar dernek üyeliklerini yapmaları gerekmektedir. 1 Aralık 2014 sonrasında da kişiler üyeliklerini yapabilirler. Fakat bu kişiler 12. Olağan Genel Kurulda oy kullanamayacaklardır. Kurultayda oy kullanacak kişiler listesi 3 Aralık 2014, Çarşamba günü yayınlanacaktır (Taslak). Bu listeye yapılan itirazlar değerlendirilecek ve Gazimağusa Kaymakamlığından onaylı kesin liste 4 Aralık 2014 Perşembe günü yayınlanacaktır (İnternet, Merkez bina duyuru panosu ve Şube panolarından)

Haz 05

GÜMÜŞHANE’DE ÇOCUKLARA ÜCRETSİZ YÜZME KURSU BAŞLATILDI

Spor Toto 2.ligde mücadele edenGümüşhanespor, Gümüşhane eğitim, Kültür vesağlık Vakfı (GÜSEV) işbirliğiyle kendi tesislerinde yeni yapılan kapalı yüzme havuzunda çocuklara yönelik ücretsiz yüzme kursu başlattı.
Tekke köyünde bulunan Gümüşhanespor tesislerinde kulübün onursal başkanı ve Gümüşhane Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı (GÜSEV) mütevelli heyeti başkanı Osman Akgül’ün katkılarıyla yapılan yüzme havuzunda açılacak olan kurs için velilere bilgilendirme toplantısı yapıldı ve tesis gezdirildi.
GÜSEV’le ortaklaşa gerçekleştirilecek etkinlikte ilk etapta 130 çocuk önümüzdeki hafta kursa başlayacak ve bu sayı müracaatlara göre artırılacak. 6 yüzme antrenörü ve 4 cankurtaranla birlikte günboyu gerçekleşecek olan kursa katılacak çocukların tüm malzemeleri ise GÜSEV tarafından karşılanacak.
Programa katılan aileler ilk olarak Kulüp Başkanı İdris Çimen ve Yüzme Antrenörü Ozan Sağlam’la birlikte tesisi gezerek havuzda incelemelerde bulundu ve akıllarındaki tüm sorulara cevap aldı.
Tesisin gezdirilmesinin ardından konferans salonunda velilere kurs ve yüzmeyle ilgili bilgiler aktaran antrenör Ozan Sağlam, bundan sonra Gümüşhanespor kulübü çatısı altında sporcu yetiştireceklerini söyledi. Kursun amaçları ve yüzme sporunun faydalarından bahseden Sağlam, yüzme sporunun özellikle çocukların biyomotor yetilerini artırdığı için tüm spor branşları içerisinde ayrı bir yeri olduğunu söyledi. Yüzme sporunun çocukların kendine güveninin artmasını sağladığını dile getiren Sağlam, suyun içinde en az enerjiyle en fazla ilerleme olan bilimsel yüzmenin ise çocuk yaşta öğretilmesi gerektiğini vurguladı.
Gümüşhanespor Kulübü Başkanı İdris Çimen ise onursal başkanları ve İSTAÇ A.Ş. Genel Müdürü Osman Akgül’e kurs konusunu açtıklarında büyük bir destek gördüklerini hatırlatarak, “Gümüşhane’nin abisi” olarak nitelendirdiği Osman Akgül’e teşekkür etti.
Yüzme havuzunun da içerisinde olduğu tesisin Akgül’ün eseri ve emeği olduğunu ifade eden Çimen, “Osman Akgül, Milletvekillerimiz Kemalettin Aydın, Feramuz Üstün bize her zaman Gümüşhaneli çocukları ve Gümüşhanelileri Gümüşhanespor’la nasıl özdeşleştirebileceğimiz konularında telkinlerde bulunurdu. bugün bunun başlangıcını yaptık. Bize bu güzelliği yaşattıkları kendilerine teşekkür ediyoruz.” dedi.
Yüzme kursunun yanında futbol okulu açmayı da planladıklarını bunun içinde büyük bir çoğunluğunu annelerin oluşturduğu velilerin manevi desteklerine ihtiyaçları olduğunu kaydeden Çimen, “Gümüşhanemize daha ne kadar çok hizmet edebilirsek bizim için onur vericidir.” dedi.
Kursun maliyetini karşılayan Gümüşhane Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı (GÜSEV) adına törene katılan GÜSEV Başkanı Vahit Olgun ise önümüzdeki haftadan itibaren her yıl bu tesisin Gümüşhane halkına hizmet vereceğini belirterek, sadece yüzme branşında değil futbol başta olmak üzere diğer spor branşlarında da bu tür etkinlikler yapacaklarını söyledi.
Törene katılan Ak Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün de insanların yaptığı eserlerle anıldığını hatırlatarak, Osman Akgül’ün Gümüşhane’ye olan katkı ve emeklerinin sayılamayacak kadar çok olduğunu ve Gümüşhanespor’un tesislerinin de bunun bir örneği olduğunu söyledi.
İkinci ligde mücadele eden Gümüşhanespor’un tesislerinin 5 yıldız ayarında olduğunu hatta bazıSüper Lig takımlarının bile böyle tesisi olmadığını kaydeden Üstün, “Bu tesis çok kıymetli. Bu programda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, çocuklarınıza güzel bir tatil diliyorum. Sporun diğer dallarında da kurslar açılır güzel bir eğitim sezonu olur. Anneler gelişiminin değerleri için ne kadar değer verdiklerini biz biliyoruz. Başarılı bir gelecek diliyorum.” dedi.

Haz 05

GİRESUN ŞAMPİYON TAKIMIN BAŞKANINI KARŞILADI

  Basketbol 2. Liginde Tüyap BüyükçekmeceBasket’i 75-60 mağlup ederek şampiyonluk kupası alan YeşilGiresun Belediyespor Başkanı ve Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu Ordu-Giresun Havaalanı’nda muhteşem bir kalabalık tarafından karşılandı.Başkan Kerim Aksu’ya yapılacak karşılama için havaalanına giden basın mensupları ve taraftarlar ise Gülyalı Kaymakam Vekili Mehmet Akif Köse’nin anlamsız tepkisiyle karşılaştı.
Başkan Aksu’nun havaalanına inmesini bekleyen basın mensubu ve taraftarlara Gülyalı Kaymakam Vekili Akif Köse, çekim yapmanın yasak olduğunu belirterek taraftarlara da tepki gösterdi. Daha sonra havaalanı özel güvenliğine talimat veren Kaymakam olay yerinden ayrıldı. Bir süre taraftar ve özel güvenlik arasında sözlü tartışmanın yasandı. Kaymakamın talimatıyla havaalanına giremeyen basın mensupları ve taraftarlar Başkan Aksu’yu havaalanı dışında karşıladı.
Konvoyla Piraziz, Bulancak ilçelerine uğrayan ve daha sonra Giresun Atatürk Meydanı’na gelen Başkan Kerim Aksu, burada yaptığı açıklamada “Bu ligte 16 takım var. Bu takımların 13 tanesiİstanbul takımı. Fenerbahçe, Beşiktaş, Anadolu Efes, Darulşafaka, Büyükçekmece, Galatasaray. Bu takımlar buraya gelecek. Bu takımlara da Giresun’un çapını, büyüklüğünü göstereceğiz. Biz birlikte olduğumuz sürece kimse bizi yok sayamaz, kimse bizim önümüze geçemez. Şampiyonluğun mimarları yönetim kurulundaki arkadaşlarıma, oyuncularımıza, teknik kadroya, siz fedakâr taraftarlara, gurbetteki hemşerilere, basın mensuplarına, çalışma arkadaşlarıma ve Giresun halkına teşekkür ediyorum. Bizim gücümüz sevgiden geliyor. Biz Giresun’u, sizleri seviyoruz. Sevginin önüne kimse geçemez.” dedi.

Haz 05

DÜZCE MÜFTÜLÜĞÜ HAZİRAN AYI TOPLANTISI YAPILDI

Düzce Müftülüğü bünyesinde görev yapan İmam-Hatip, Müezzin Kayyım ve Kur’an Kurs öğreticileri ile birlikte Haziran ayı mutat toplantısı İl Müftüsü Selami Emen başkanlığında yapıldı.
Toplantıda Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından duyurulması gereken konular, Kur’an Kurslarında karşılaşılan problemler hakkında çözüm önerileri ve ilimizdeki din hizmetinin daha etkili halde sunulmasıyla ilgili konular görüşüldü. Müftü Selami Emen genel bir değerlendirme konuşması yaparak personelin görüş ve önerilerini de dinledi. Toplantıda Aile ve Dini Rehberlik Bürosu görevlilerinden Metin Yıldız tarafından ’’Çocuk İhmali, İstismarı ve Mahremiyeti’’ konulu bir seminer de verildi.

Haz 05

Çorum’ lu 670 Gramlık Parmak Bebeğin İmdadına Sağlık Bakanlığı Helikopteri Ulaştı

Çorum’ da 24 haftalık dünyaya gelen 670 gramlık parmak  bebek, annesiye birlikte kaldırıldığı Çorum’daki hastanenin tedavisine yetersiz kaldığı gerekçesiyle, Sağlık Bakanlığına ait sağlık helikopteri ile Ankara’ ya kaldırıldı.

Çorum’da oturan 43 yaşındaki Mehmet ve 36 yaşındaki Elif Şahin çiftinin dün akşam Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde dördüncü çocukları dünyaya geldi. 24 haftalık olarak dünyaya gelen 670 gram ağırlığındaki erkek bebeğin tedavisi için ambulans helikopterle Ankara Özel Koru Hastanesi’ne sevk edilmesi kararlaştırıldı.

Bu girişin kalanını oku »

Haz 05

BOLU’DA YOĞUN YAĞMUR HAYATI FELÇ ETTİ

Bolu’da saat 14.30’da başlayan ve etkisini arttıran yağmur hayatı felç ederken, alt geçitler ile çok sayıda ev ve işyerini su bastı.
Bolu kent merkezinde etkili olan yağmur sonrasında vatandaşlar zor anlar yaşarken, ev ve işyerlerini su bastı. Aniden bastıran yağmura yakalanan vatandaşlar kapalı mekanlara sığınırken, Cici Taksi alt geçidi yoğun su birikintisi nedeniyle ulaşıma kapatıldı. Halk pazarında işyerlerini ve çok sayıda evi su basması sonrasında Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri alarma geçirildi. Ekipler su baskını olan bölgelerde çalışmalarını aralıksız olarak sürdürdü.

Haz 05

Üniversitesi Arıcılık Araştırma ve Uygulama Merkezi Aydıntepe’de açıldı

samsunAhaber adlı yayıncıdan bayburt için hikaye resmiRektör Prof. Dr. Selçuk Coşkun, yaptığı açıklamada, Aydıntepe’deki yeni kampüs alanında hizmet verecek merkezde Bayburt’taki arıcılık, arı ıslahı, arı ürünleri üzerine bilimsel çalışmalar yapılarak topluma katkıda bulunacağını belirtti.

Bayburt’un önemli geçim kaynaklarından birinin bal üretimi olduğuna işaret eden Coşkun, “Bal üretimi bilimsel kriterlerle organik olarak yapılacak, bu konuda gerekli araştırmaların da yapılması ile bölgedeki arı üreticileri daha kaliteli bal üretecekler” dedi.

Coşkun, merkezle birlikte Bayburt’taki bal üretiminin sadece bölgede değil uluslararası ölçekte de bilineceğini ve Bayburt balının markalaşmasına imkan oluşturacağını kaydetti.

Haz 05

50 METREDEN UÇURUMA UÇTU, BURNU DAHİ KANAMADI

Bartın’da 50 metrelik uçuruma uçan Otomobilin sürücüsü, kazadan burnu dahi kanamadan kurtuldu. Kaza, Karabük-Bartın yolu Saklı Bahçe mevkiinde meydana geldi. Karabük’ten Bartın istikametine seyreden Emrah D. (32) yönetimindeki 34 UJ 14 62 plakalı otomobil, aşırı hız sebebiyle sürücünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu yoldan çıkarak 50 metre yükseklikten ağaçlık alana uçtu. Sürücüyü hurdaya dönen otomobilin içinden kazayı gören vatandaşlar çıkardı. Kazadan burnu dahi kanamadan kurtulan Emrah D., ayakta kontrolden geçirildikten sonra 112 Acil sağlık ekipleri tarafından Bartın Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kazaya tanık olan bir vatandaş, “Çok hızlı geliyordu. Direksiyon hâkimiyetini kaybetti. Tahminime göre hızı 200 km vardı. O hızla uçurumdan havalandı uçtu” dedi. Polis kazayla ilgili soruşturma başlattı.

Haz 05

Rize-Artvin Havalimanı geliyor

Rize-Artvin Havalimanı geliyorEngebeli arazi yapısı nedeniyle havalimanı açma işinin zorlaştığı Doğu Karadeniz’de deniz dolgusu alternatifi iki ili daha uçakla buluşturacak. Ordu-Giresun Havalimanı’nın ardından deniz üzerine yapılacak yeni bir havalimanı Rize-Artvin arasına yapılacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdür Yardımcısı Aydın Özen; eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile AK Parti milletvekilleri Hasan Karal, Nusret Bayraktar ve Osman Aşkın Bak ile birlikte Rize-Artvin Havalimanı’nın sondaj çalışmalarını yerinde izledi.

Bu girişin kalanını oku »

Haz 05

Gürcistan’dan Amasya Üniversitesi’ne Mevlana ziyareti

         Gürcistan Batum Shota Rustaveli Devlet Üniversitesi’nden gelen bir grup, Mevlana Değişim Programı kapsamında Amasya Üniversitesi’ni ziyaret etti.
Batum Shota Rustaveli Devlet Üniversitesi Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Marine Giorgadze, Türk Dili ve Edebiyatı ile Türk Tarihi Bölümlerinden Prof. Dr. Emzar Makaredze, Doç. Dr. Nana Khakhutaishvili, Doç. Dr. Zaza Shashikadze, Türkçe okutmanı Cengiz Güzeloluk ile Turizm Bölümünden Prof. Dr. Anzor Devadze’den oluşan heyet 40 öğrenciyle birlikte geldiği Amasya Üniversitesi’nde temaslarda bulundu. Bu girişin kalanını oku »

Toplam 12 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...10...Son »