Şub 09

Dernek Başkanımızın Konuşması

1240042_816277421719833_1816777916_nDeğerli hemşerilerim,

           08 Ocak 1992 tarihinde tescilini alan KKTC Karadeniz Kültür Derneği, kurulduğu tarihten itibaren kendi kültürünü yaşayıp yaşatmak ve adada doğup büyüyen yeni nesillere kültürünü aktarabilmek için vermiş olduğu onurlu mücadelesi sonucunda, bugünkü KKTC Karadeniz Kültür Derneği ortaya çıkmıştır.

          Bu girişin kalanını oku »

Oca 23

GENEL KURULTAY

Değerli KKTC Karadeniz Kültür Derneği üyeleri,
Derneğimizin 12. Olağan Genel Kurulu 31 Mayıs 2015, Pazar günü gerçekleştirilecektir. Kurultay’da yeni Yönetim Kurulu Üyeleri ve Başkanlık seçimi gerçekleştirilecektir. Genel kurulda oy kullanacak olan kişiler 1 Aralık 2014, Pazartesi günü saat 24:00’e kadar dernek üyeliklerini yapmaları gerekmektedir. 1 Aralık 2014 sonrasında da kişiler üyeliklerini yapabilirler. Fakat bu kişiler 12. Olağan Genel Kurulda oy kullanamayacaklardır. Kurultayda oy kullanacak kişiler listesi 3 Aralık 2014, Çarşamba günü yayınlanacaktır (Taslak). Bu listeye yapılan itirazlar değerlendirilecek ve Gazimağusa Kaymakamlığından onaylı kesin liste 4 Aralık 2014 Perşembe günü yayınlanacaktır (İnternet, Merkez bina duyuru panosu ve Şube panolarından)

Mar 21

21 Mart Nevruz Bayramı Kutlama Mesajı,

nevruz ile ilgili görsel sonucu21 Mart 2015 

21 Mart Nevruz Bayramı, 

         ‘’Yeni Gün’’ manasına gelen Nevruz, gece ve gündüzün birbirine eşit olduğu uzun ve sert geçen kıştan sonra baharın müjdecisi olarak her yıl 21 Mart’da kutlanmaktadır. 

         Köklü bir millet olduğumuzun kanıtlarından biri olan Nevruz binlerce yıldır Asya’dan Balkanlara, Ortadoğu’dan Anadolu’ya kadar geniş bir coğrafya’da yaşayanların ortak kültür zenginliğini oluşturmaktadır. Hem yeniden doğuşu hem de yeni başlangıçların temsili olarak Nevruz Bayramının kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek bir gün olmasını temenni ederim. 

                                                                      Turan BÜYÜKYILMAZ                                                                                               KKTC Karadeniz Kültür Derneği                                                                                                    Genel Başkan

Mar 21

21 Mart Dünya Ormancılık Günü Kutlama Mesajı,

21 Mart 2015 

21 Mart Dünya Ormancılık Günü,

 

Ormanların hayatımızdaki önemini vurgulamak ve farkındalık yaratmak için 21 Mart uluslararası ormancılık günü olarak kabul edilmiştir.

Ülkemizde ve dünyada kesilen ağaçların ve yok edilen ormanların sonucunda dünya ekolojik sistemine çok büyük zararlar verildiğinin, yok edilen her ormanın geleceğimize yapılmış en büyük saldırılardan biri olduğunun toplumlara aktarılması önem arz etmektedir. Bu bilinçle; ülkemizdeki orman katliamları ile ilgili yasal mevzuatların yenilenmesi, cezai yaptırımların ve denetimlerin artırılması gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki sadece var olan sınırlı sayıdaki ormanı korumak geleceğimiz olan çocuklarımıza güzel bir çevre bırakmak için yeterli değildir. Yeni ormanlar yetiştirmek için de gerekli çalışmalar yapılmalıdır. Bu bağlamda ilgili devlet birimleri ile sivil toplum örgütlerinin ortak çalışmalar yürütmesi oldukça önemlidir. Daha bilinçli ve daha güzel çevre için 21 Mart Dünya Ormancılık gününüz kutlu olsun.

                                                                         Turan BÜYÜKYILMAZ                                                                                             KKTC Karadeniz Kültür Derneği                                                                                                     Genel Başkan

Mar 18

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLAMA MESAJI

ÇANAKKALE18 Mart 2015

18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajı, 

         Türk tarihinde askeri ve siyasi anlamda yokluklar içinde başarılı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlik destanlarıyla örülmüş olan Çanakkale Zaferinin 100. yıl dönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.

Çocuk, genç, yaşlı demeden bu vatanın varoluşu için göğüslerini siper eden yiğitlerimizin, birlik ve beraberlik ruhuyla yazdığı bu destanı Türk kahramanlık tarihinin en onur verici, en parlak sayfalarından biri olarak tarihe olduğu gibi, gönüllere de yazılmıştır. Çanakkale Destanının ölümsüz kahramanları; Türk milletinin azminin, vatan aşkının, bayrak sevgisin önünde hiçbir gücün duramayacağını bir kez daha kanıtlamışlardır. Sevinç ve coşkuyla kutladığımız Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümünde, bu güzel vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yâd ediyoruz. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.

 

                                                                     Turan BÜYÜKYILMAZ                                                                                             KKTC Karadeniz Kültür Derneği                                                                                                      Genel Başkan

 

 

 

 

 

Mar 14

14 Mart Tıp Bayramı Kutlama Mesajı,

14 Mart Tıp Bayramı Kutlama Mesajı, 

         “İyileştirmeye ve yaşatmaya vesile olma” görevi doktorlarımızın en zor ve sorumluluğu en yüksek mesleklerden birisi haline getirmektedir. Diğer mesleklerden farklı olarak ‘’Hekimlik’’ kutsal kabul edilmektedir. Çünkü özü, insana karşılıksız ve beklentisiz hizmet, fedakârlıktır.

          Bugün verimli ve kaliteli bir sağlık hizmeti sunumu, ülkemizde toplumun bütün kesimlerinin özlemi haline gelmiştir. İnsanlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek ve halkımıza daha sağlıklı bir hayat sağlamak için bütün zorluklara rağmen, bu onurlu ve kutsal görevi büyük özverilerle yerine getiren tüm hekimlerin ‘’14 Mart Tıp Bayramını’’ kutluyorum.

                                                      Turan BÜYÜKYILMAZ

                                                KKTC Karadeniz Kültür Derneği

                                                            Genel Başkan

Mar 09

KKTC Karadeniz Kültür Derneği Yöneticileri İstanbul Feshane’de KKTC’yi temsil etti

DSCF0507KKTC Karadeniz Kültür Derneği adına yöneticilerimiz bu yıl 26 Şubat – 01 Mart tarihleri arasında Trabzon Dernekleri Federasyonu’nun İstanbul Feshane’de düzenlediği Trabzon’un kurtuluşunun 97. Yılı ve Trabzon tanıtım günlerinde 1.000.000 kişini gezdiği muazzam bir etkinliğe katıldılar. Etkinlikte KKTC Karadeniz Kültür Derneği’nin tanıtımıyla dernek bünyemizde bulunan kültür mirası elçilerimiz olan KKTC Kültür Derneği Kuzeyin Yıldızları Minikler Horon ekibinin horon şovları ile birlikte KKTC’nin tarihi ve yöresel tatlarının tanıtımı yapıldı.

Mar 04

İl İl Gezen, Evim Şahane Zonguldak’ta! Hayalleri Gerçekleştirmeye GİDİYOR!

Her gün yeni bir aileyi hayallerine kavuşturan ‘ Evim Şahane’ bir ailenin daha mutlu ediyor. Kanal D’nin sevilen programı bu defa Zonguldak’ta. Maddi imkansızlıklarla dolu bir hayat geçiren Şerif Hanım ve ailesinin yardımına Selim Yuhay ve ekibi koştu. Bu girişin kalanını oku »

Mar 04

SİNOP’TA MİNİKLER AFAD İLE TANIŞTI

Sinop’ta düzenlenen uygulamalı eğitim ile minikler Sinop İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (afad) ile tanıştı.
AFAD İl Müdürlüğü’nce düzenlenen seminerde Sinop Üniversitesi Deniz Yıldızları Ana Okulu öğrencilerine acil durumlarda neler yapılması gerektiği anlatıldı ve bu tür durumlarda AFAD’ın kullandığı malzemeler tanıtıldı. Bu girişin kalanını oku »

Mar 04

Vali Köşger’den Sinop Gazeteciler Cemiyeti’ne veda ziyareti

Köşger, ziyarette, Sinop’un kendisi için kişisel tarihinde çok önemli bir sayfayı teşkil ettiğini söyledi.

Bu girişin kalanını oku »

Mar 04

Trabzon’da İç Güvenlik Sektörünün Sivil Gözetiminin Geliştirilmesi Projesi

Vakfıkebir Kaymakamı Malğaç: “Olay sayısı ve çeşitilliği açısından ilçemizin, büyüklüğüne benzer diğer ilçelerle kıyasladığımızda Trabzon’un en güvenli ve ülkemizin sayılı yerlerinden biri olduğunu görüyoruz”

Bu girişin kalanını oku »

Mar 04

Mizahın Başkenti Trabzon’da Mizahla dolu sergi

Mizahın Başkenti Trabzonda Mizahla dolu sergiİl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Mizah Sanatı Derneği’nin düzenlediği, Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği ve Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği’nin desteklediği “3.Görsel Mizahi Yapıtlar” sergisi açılıyor.

Bu girişin kalanını oku »

Toplam 8 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...Son »